یک ویلای چوبی مکانی جذاب برای زندگی است که می توانید با خانواده، دوستان و یا تنها، هر کجا که بخواهید، در آن زندگی کنید و یا تعطیلات خود را بگذرانید. زندگی در یک خانه مجلل چوبی، یک شیوه زندگی است که باید از آن لذت ببرید.

بسیاری از شما مزایای خانه های چوبی را نسبت به سازه های سیمانی و یا آجری به خوبی می دانید. در کشورهایی مانند استرالیا، بخش قابل توجهی از خانه ها، چوبی هستند و حتی خانه های آجری نیز قاب و دیوار چوبی داشته و فقط پوسته بیرونی از آجر ساخته شده است. در ایران نیز، خانه های چوبی از دیرباز متداول بوده و همچنان در برخی مناطق استفاده از سازه های چوبی رواج دارد.

هنگام ساخت یک خانه چوبی، مواد مورد استفاده بسیار مهم هستند. چوب باید در مقابل پوسیدگی، حشرات و قارچ ها مقاوم شده باشد. استفاده از چوب با چگالی بالاتر و سطح پایین تر از گره ها و نمک در ساخت ویلای چوبی مقاوم تر موثر است. ساخت یک سقف قوی مهم است، مخصوصاً در مناطق برفی که یخ می تواند باعث سقوط سازه شود، اطمینان حاصل کنید که یک سقف تقویت شده برای حفاظت و ایمنی داشته باشید.

گروه بین المللی آمیتیس امرتات با استفاده از بهترین متریال و نیروی متخصص، کیفیت ویلاها و خانه های چوبی خود را تضمین می کند.

ما همواره گفته ایم ویلای چوبی، به طور معمول یک محیط سالم برای ساکنان را فراهم می کند، به خصوص برای افرادی که مبتلا به آلرژی هستند. خواص هیدروژیکی چوب، باعث تعدیل مقدار رطوبت هوای درون خانه می شود.

چوب ماده ای طبیعی است که هوای داخل خانه را تنظیم می کند، شما در ویلای چوبی هرگز تابستان بیش از حد گرم و زمستان بیش از حد سرد را تجربه نخواهید کرد و همین امر باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه های شما می شود.

یکی از ویژگی های اصلی خانه های چوبی این است که این سازه ها بر تعادل اکولوژیکی تاثیر نمی گذارند. کل فرایند تولید و ساخت خانه چوبی، مقدار بسیار کمی از گاز co2 را منتشر می کند، که آلایندگی آن نسبت به سایر مصالح رایج بسیار کمتر است. انرژی مورد نیاز برای تولید چوب لازم برای ساختن یک خانه ی چوبی، بسیار کمتر از انرژی مورد نیاز برای ساخت یک خانه از آجر است. همچنین خرده چوب ها را می توان بازیافت و مجدد استفاده کرد، حتی می توان از خرده چوب ها به عنوان سوخت برای یک کوره یا دیگ بخار استفاده کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *